Nyheter från våra lag
Måndagsgruppen ingen träning måndag 1 april
P7 (2016) - 27 mar
Ingen träning för söndagsgruppen 31/3
P7 (2016) - 27 mar
Välkommen till Önnered, Maja Witzke Wahlgren!
Dam Elit - Handbollsligan - 19 mar
Försäljning Idrottsrabatten
F13 (2010) - 18 mar
Påminnelse Bambusa!
F10 (2013) - 16 mar
Måndagsgruppen - Handbollsfestival lördag 16 mars!
P7 (2016) - 14 mar
Påminnelse anmälan Partille Cup
P7 (2016) - 9 mar
Handboll för Alla, matcher 16 mars
Handboll För Alla - 8 mar
Deltagarlistor för handbollsfestivalen 9 mars
F7 (2016) - 5 mar
Lagindelning Handbollsfestival 10 resp 17 mars - Söndagsgruppen
P7 (2016) - 5 mar
Årets Auschwitzresa via Prag
Igår, 11:45
Nu är våra F14 och P14 påväg till vår årliga Auschwitz-resa.
På vägen stannar de i Prag i Tjeckien för en handbollsturnering.
Sedan åker de alltså vidare till Auschwitz, en resa som Önnered gör varje år, som är en del i vårt arbete att vara större än handboll. En viktig resa som är uppskattad av de som åker med.
Köp din supportertröja till USM finalsteg!
21 mar, 08:55
USM finalsteg närmar sig med stormsteg, och nu med ungefär en månad kvar vill vi erbjuda er supportrar att köpa tröjor för att stolt bära de gröna färgerna i Uppsala i slutet på april.
Välkommen till Önnered, Maja Witzke Wahlgren!
19 mar, 12:00
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 30/3
08:15 |
HC GRIFAS Litauen Bublina |
Lör 30/3
13:30 |
NOEVLING IF III Danmark Bublina |
Lör 30/3
16:25 |
P14 (2009) Bublina |
Mån 1/4
00:00 |
HK Aranäs F16 Vit Kungsbacka Sporthall A |
Tor 4/4
00:00 |
IFK Skövde HK UNASSIGNED |
Sön 7/4
00:00 |
Herr Elit - Handbollsligan UNASSIGNED |
Ons 10/4
00:00 |
IFK Skövde HK UNASSIGNED |
Lör 13/4
00:00 |
Herr Elit - Handbollsligan UNASSIGNED |
Tis 16/4
00:00 |
IFK Skövde HK UNASSIGNED |
Ons 17/4
00:00 |
Dam Elit - Handbollsligan UNASSIGNED |
Senaste resultat
Mån 1/4
00:00 |
HK Aranäs F16 Vit Kungsbacka Sporthall A |
10-0 |
Tor 28/3
19:00 |
Ystads IF HF Ystad Arena |
38-35 |
Ons 27/3
19:00 |
IK Sävehof Partille Arena A |
26-24 |
Tis 26/3
20:50 |
A-flickor F15-16 (2007-2008) ÖHK WH-hallen |
16-29 |
Tis 26/3
18:30 |
Alingsås HK Estrad Alingsås |
27-34 |
Tis 26/3
18:30 |
Alingsås HK Estrad Alingsås |
27-34 |
Tis 26/3
18:15 |
U-lag Dam/HK Önnerediterna ÖHK-Hallen A |
30-19 |
Mån 25/3
19:45 |
Torslanda HK Torslanda Sporthall A |
31-26 |
Mån 25/3
19:00 |
Herr Elit - Handbollsligan ÖHK-Hallen A |
34-32 |
Sön 24/3
16:50 |
BK Heid Röd Heidhallen |
15-13 |
Kommande aktiviteter
Lör 30/3
08:00-22:00 |
Utställning
A-hallen |
Lör 30/3
08:15-08:50 |
P14 (2009) »
Match mot HC GRIFAS Litauen
Bublina |
Lör 30/3
10:00-11:15 |
P14 (2009) »
INSTÄLLD Träning
ÖHK WH-hallen |
Lör 30/3
13:00-19:00 |
F14 (2009) »
Auschwitzresa+Pragcup - BINDANDE ANMÄLAN
Prag |
Lör 30/3
13:30-14:00 |
P14 (2009) »
Match mot NOEVLING IF III Danmark
Bublina |
Lör 30/3
16:25-16:55 |
P14 (2009) »
Match mot TUS FÜRSTENFELDBRUCK I Tysklan
Bublina |
Sön 31/3
08:00-22:00 |
Utställning
A-hallen |
Sön 31/3
13:00-19:00 |
F14 (2009) »
Auschwitzresa+Pragcup - BINDANDE ANMÄLAN
Prag |
Mån 1/4
00:00-01:00 |
U-lag Dam/HK Önnerediterna »
Match mot HK Aranäs F16 Vit
Kungsbacka Sporthall A |
Mån 1/4
08:00-14:00 |
Påvelundsskolan
A-hallen |